Start arrow Ciekawe książki

Menu główne

Start
 
Ropa naftowa XXII wieku
Czy wiesz, że ropa była kiedyś jedynie produktem ubocznym procesu produkcji nafty? Zastanów się, na który z dzisiaj powszechnych zasobów, może być w przyszłości ogromny popyt.
 

Ostatnie komentarze

Stereogramy
NIE MOGE
:sigh Jak to cholerstwo zrobic... nie umiem :( :( :(
04/01/14 19:32 Więcej...
przez SUPELEK

Ciekawa gra logiczna
.
fajne- wyglądałem tak :x
25/12/13 17:29 Więcej...
przez f5104

Ciekawa gra logiczna
.
polecam, mi pomaga w nauce :) !
01/09/13 00:12 Więcej...
przez Zuza

The Dancer Brain Test
ciągle kręciła się w prawo i w prawo... Żadna wyobraźnia nie...
26/06/13 18:45 Więcej...
przez prawopółkulowa

Wspomnienie sesji egzaminacyjn...
Banalne
7 sekund i jeszcze zdążyłem zaśpiewać Hymn Narodowy. Byłoby ...
27/04/13 10:34 Więcej...
przez Banalne

eXiT-Poll

Czy prowadzisz własny kalendarz?
Ciekawe książki
"Gra Endera" - recenzja książki PDF Drukuj Email
Oceny: / 0
Wpisał: Dariusz Konarzewski   
08.04.2010.

Gra Endera, to ciekawa powieść o świecie genialnego dziecka wciśniętego w świat dorosłych. Akcja książki rozgrywa się w świecie przyszłości targanym międzygalaktycznym konfliktem. Wyjątkowe umiejętności, charakter i nadzwyczajna inteligencja prowadzą bohatera do nieuniknionego, czyli ocalenia naszego świata. Aby sprostać wygórowanym wymaganiom i wygrać rywalizację ze starszymi kolegami, czeka go jednak wiele ciężkiej pracy. Jeśli podobnie jak ja z zapartym tchem będziecie czytać pierwsze 14 rozdziałów, najlepiej na tym zakończcie lekturę, gdyż oficjalny koniec jest pompatycznym gniotem, epatującym nawiązaniami religijnymi. 

Autor książki: Orson Scott Card 

 
Brian Haig "Spisek" PDF Drukuj Email
Oceny: / 0
Wpisał: Dariusz Konarzewski   
22.04.2009.

 

BHaig_Spisek

 

Brain Haig, to autor z ciekawym warsztatem literackim - zanudza Cię na śmierć, aby w najmniej spodziewanym momencie wyrwać cię z odrętwienia piąchą wymierzoną prosto w nos. Jego powieść szpiegowska „Spisek” zaczynała się tak monotonnie, że w trakcie czytania zaczynałem żałować, że do mojej herbaty nie wpadły żadne muchy, które mógłbym z pasją wyławiać. Jeśli spodziewaliście się thrillera w stylu Alfreda Hitchcoca, spotka was gorzki zawód – pierwszy „trup” ściele się dopiero na 189 stronie i to wcale nie gęsto. Wątków miłosnych jest jak na lekarstwo, więc co tak naprawdę dostajemy za 27,90? Odpowiedz jest jedna – niespodziankę. Kiedy książkę spiszemy już na straty, zaczyna się robić ciekawa a im dalej brniemy, tym bardziej wciąga nas misternie knuta intryga szpiegowska. Autor nie przestaje nas jednak zaskakiwać, bo gdy wydaje nam się, iż wiemy, że rozwiązaliśmy zagadkę, sprawy komplikują się jeszcze bardziej. Sądząc po pierwszym wrażeniu zaskakuję sam siebie polecając wam tę książkę, lecz trzeba jej oddać, że jest tego warta.

 
"Poza schematem" Malcolm Gladwell PDF Drukuj Email
Oceny: / 0
Wpisał: Dariusz Konarzewski   
17.04.2009.

 

"Poza schematem" Malcolm Gladwell

 

Ciekawa pozycja, z którą zmagałem się przez ostatnie 3 dni. Malcolm Gladwell zmierzył się z często poruszanym tematem podstaw odnoszenia sukcesu. W swojej książce dochodzi do wniosków, iż:

1. Ogromną rolę odgrywa tu trening (zasada 10 000 godzin);

2. Ogromną rolę odgrywa nasze pochodzenie i środowisko, w którym się wychowaliśmy;

3. Ogromną rolę odgrywają zbiegi okoliczności, które umożliwiają nam realizację punktu 1.

Po zakończeniu lektury, z o wiele większą łatwością przychodzi mi zrozumienie dlaczego tak wielu zdolnych, młodych ludzi, pomimo swoich predyspozycji, nigdy nie odnosi znaczącego sukcesu. Nasz świat pełny jest potencjalnych "Gatesów", "Sorosów", czy "Kulczyków", trzeba tylko stworzyć im odpowiednie warunki do rozwoju. 

Czytaj całość…
 
"SIX EASY PIECES" RICHARD FEYNMAN PDF Drukuj Email
Oceny: / 0
Wpisał: Dariusz Konarzewski   
01.02.2008.
Richard P. Feynman \

Zdecydowanie najciekawsza pozycja literacka jaka "wpadła" mi dzisiaj w oko. Richard Feynman w interesujący i przede wszystkim intuicyjny sposób wprowadza czytelników w ekscytujący świat fizyki. Absolutny "must read", dla wszystkich, którzy planują w jakimkolwiek stopniu wiązać swoją przyszłość ze światem nauki. 

Pierwszy raz z Feynmanem "spotkałem się" kilka lat temu przy okazji książki "Teoria chaosu", gdzie jeśli mnie pamięć nie myli pozostał ślad jego przemyśleń dotyczących termodynamiki cieczy. Trzeba przyznać, że obydwie te pozycje sprawiają, że człowiek zaczyna w troche innym świetle patrzeć na otaczający nas świat. 

Link: AMAZON.COM