Start

Menu główne

Start
 

Logowanie

Ropa naftowa XXII wieku
Czy wiesz, że ropa była kiedyś jedynie produktem ubocznym procesu produkcji nafty? Zastanów się, na który z dzisiaj powszechnych zasobów, może być w przyszłości ogromny popyt.
 

Wieści RSS

Ostatnie komentarze

Stereogramy
NIE MOGE
:sigh Jak to cholerstwo zrobic... nie umiem :( :( :(
04/01/14 19:32 Więcej...
przez SUPELEK

Ciekawa gra logiczna
.
fajne- wyglądałem tak :x
25/12/13 17:29 Więcej...
przez f5104

Ciekawa gra logiczna
.
polecam, mi pomaga w nauce :) !
01/09/13 00:12 Więcej...
przez Zuza

The Dancer Brain Test
ciągle kręciła się w prawo i w prawo... Żadna wyobraźnia nie...
26/06/13 18:45 Więcej...
przez prawopółkulowa

Wspomnienie sesji egzaminacyjn...
Banalne
7 sekund i jeszcze zdążyłem zaśpiewać Hymn Narodowy. Byłoby ...
27/04/13 10:34 Więcej...
przez Banalne

eXiT-Poll

Czy prowadzisz własny kalendarz?
Nonsensy ze świata nauki PDF Drukuj Email
Oceny: / 0
Mózg przyszłości
Wpisał: Dariusz Konarzewski   
10.09.2007.
W świecie nauki pojawia się wiele interesujących koncepcji, które dla prawdziwych naukowców przypominają efekt zabawy w głuchy telefon. Tym razem grupa studentów fizyki stawia czoło najbardziej fantastycznym przekłamaniom w świecie nauki, często odkrywając ich oczywiste absurdy. Jeśli w poważnej prasie znaleźliście ostatnio coś zadziwiająco bezsensownego, na tej stronie z pewnością spotkacie się z pełnym zrozumieniem.

Link: http://mlodyfizyk.blox.pl/html

Bądź pierwszym który skomentuje | Dodaj jako ulubiony (2194) | Zacytuj ten artykuł na swojej stronie | Odsłon: 17461

 
Mikrosakkady, czyli oko w ciągłym ruchu PDF Drukuj Email
Oceny: / 0
Budowa mózgu
Wpisał: Dariusz Konarzewski   
10.09.2007.
Zastanawialiście sie kiedyś dlaczego nasze oko tak dużo czasu poświęca na poruszanie się i dlaczego tak ciężko utrzymać go "w miejscu"? Autorzy artykułu przekonują, że znaleźli odpowiedź na to pytanie. Podobno każdy z mikro ruchów naszego oka ujawnia bardzo wiele ze szczegółów obserwowanych przez nas obiektów.

Link: http://www.swiatnauki.pl

Bądź pierwszym który skomentuje | Dodaj jako ulubiony (2395) | Zacytuj ten artykuł na swojej stronie | Odsłon: 12048

 
Eksperyment Milgrama PDF Drukuj Email
Oceny: / 0
Budowa mózgu
Wpisał: Dariusz Konarzewski   
07.09.2007.
Czy zastanawialiście się już jakie są granice ludzkiego posłuszeństwa? Milgram swoim sławnym doświadczeniem dowiódł, że bardzo często tą granicą nie jest możliwość zadania innej osobie bólu a być może nawet śmierci. Jeśli słyszeliście już o eksperymencie Milgrama, teraz możecie zobaczyć nakręcony przez niego materiał filmowy. Najbardziej zastanawiające są tłumaczenia ludzi, którzy pod wpływem eksperymentatora ewidentnie krzywdzili drugiego człowieka, nawet wbrew jego wyraźnym protestom.

Link: http://www.dailymotion.com

Bądź pierwszym który skomentuje | Dodaj jako ulubiony (2443) | Zacytuj ten artykuł na swojej stronie | Odsłon: 12512

 
Mowa.. ciała - modele komputerowe PDF Drukuj Email
Oceny: / 1
Gry i zabawy
Wpisał: Dariusz Konarzewski   
06.09.2007.
Naukowcy posłużyli się modelami 40 kobiet i mężczyzn aby móc modelować nasze ruchy w dowolnym stanie. Teraz przesuwając poszczególne suwaki możecie nauczyć się rozpoznawać nastrój wracającej do domu żony ;) PS. Mój ulubiony: max male, heavy, nervous, happy :D

Link: http://www.biomotionlab.ca/Demos/BMLwalker.html


Bądź pierwszym który skomentuje | Dodaj jako ulubiony (2222) | Zacytuj ten artykuł na swojej stronie | Odsłon: 11948

 
Biotechnologiczny wyścig zbrojeń PDF Drukuj Email
Oceny: / 0
Mózg przyszłości
Wpisał: Dariusz Konarzewski   
16.08.2007.
Przewaga biotechnologiczna

Biotechnologia wkracza do świata sportu. To co jeszcze wczoraj predestynowało osoby z przeszczepionymi kończynami do udziału w paraolimpiadach, już wkrótce może pod wpływem rozwoju technologii sprawić, iż to właśnie tradycyjni sportowcy ze zdrowymi kończynami, będą w tyle peletonu. Wszytko wskazuje na to, że czeka nas całkiem emocjonująca rywalizacja. Kiedy doczekamy się meczu reprezentacji zmodyfikowanych genetycznie ludzi kontra reprezentacja doliny krzemowej? Być może szybciej niż nam sie wydaje. Kiedy pracownicy AWF w Gdańsku przeprowadzili badania dotyczące dopingu, na pytanie: "czy, mimo znajomości niebezpieczeństw związanych ze stosowaniem dopingu, zdecydowaliby się na zażycie środków dopingujących, gdyby były one powszechnie stosowane i zapewniały korzyści materialne. 60% studentów AWF i uczniów LO deklaruje, że nie zdecydowałoby się na użycie tych środków". 40% zatem nie wyklucza takiej ewentualności. A co z pięknem ludzkiego ciała - dotychczasowe obserwacje uczą nas, że blisko połowa ludzi przedkłada praktyczność nad piękno.

źródło: http://www.technologyreview.com
             
http://www.medsport.plBądź pierwszym który skomentuje | Dodaj jako ulubiony (2138) | Zacytuj ten artykuł na swojej stronie | Odsłon: 17689

 
Francuski fenomen PDF Drukuj Email
Oceny: / 1
Dieta dla mózgu
Wpisał: Dariusz Konarzewski   
06.08.2007.
komórki mózgu

Nie od dzisiaj wiadomo, że Francuzi spożywają dużo alkocholu, palą papierosy, jedzą stosunkowo dużo tłuszczów nasyconych i... mają jeden z najniższych odsetków umieralności na zawały. Cud natury, fenomen na skalę światową, czy po prostu błąd statystyczny? Otóż naukowcy przekonują, że odpowiedzią może być tajemniczo brzmiąca substancja: resveratrol.

źródło: http://www.technologyreview.com

Bądź pierwszym który skomentuje | Dodaj jako ulubiony (2025) | Zacytuj ten artykuł na swojej stronie | Odsłon: 15069

Czytaj całość…
 
Nintendo Brain Academy PDF Drukuj Email
Oceny: / 0
Gry i zabawy
Wpisał: Dariusz Konarzewski   
06.08.2007.Firma Nintendo, wydała całkiem interesującą serię gier rozwijających umysł z cyklu Brain Academy ®. Można odnieść wrażenie, że część z nich jest przeznaczona dla młodszych odbiorców, ale starsi też na pewno znajdą godne siebie wyzwanie. W filmie u góry, jeden z lepszych wyników w teście badającym prędkość dokonywania prostych obliczeń matematycznych. Więcej zadań w linku poniżej.

Link: http://www.bigbrainacademy.com


Bądź pierwszym który skomentuje | Dodaj jako ulubiony (2277) | Zacytuj ten artykuł na swojej stronie | Odsłon: 11651

 
Cykl efektywnej nauki Kolb'a PDF Drukuj Email
Oceny: / 306
Mózg przyszłości
Wpisał: Dariusz Konarzewski   
02.08.2007.
cykl efektywnej nauki Kolb'a

Teoria eksperymentalnej nauki D. Kolba przyniosła przełom w sposobie przekazywania wiedzy. Pytania czym jest cykl Kolba i jak należy go stosować mogą wydawać się dla wielu z nas kuriozalnymi, ponieważ system ten powstał już w latach 70tych ubiegłego wieku, a jednak można odnieść wrażenie, że szerokim łukiem ominął nasz system oświaty. Po przeczytaniu całego artykułu możecie poszukać odpowiedzi na pytanie: „dlaczego”.

Komentarze (5) | Dodaj jako ulubiony (2513) | Zacytuj ten artykuł na swojej stronie | Odsłon: 189948

Czytaj całość…
 
Mapy Myśli PDF Drukuj Email
Oceny: / 6
Gry i zabawy
Wpisał: Dariusz Konarzewski   
30.07.2007.
mapy myśli

Całkiem przyjemny program do tworzenia map myśli. Jeśli Twoje biurko zawalone jest notatkami a sekretarka podając Ci kawę grzęźnie w stercie dokumentów... pora wezwać wsparcie – w tym przypadku program, który pozwoli Ci sprawnie poukładać to wszystko co znajduje się w Twojej głowie (albo wszystko to, co powinno się w niej znaleźć). Gdyby więcej ludzi posługiwało się mapami myśli, mielibyśmy radykalnie mniej „OWIJANIA W BAWEŁNĘ”!

Link: http://sourceforge.net/projects/freemind

Komentarze (1) | Dodaj jako ulubiony (2291) | Zacytuj ten artykuł na swojej stronie | Odsłon: 21159

Czytaj całość…
 
Atlas mózgu PDF Drukuj Email
Oceny: / 3
Budowa mózgu
Wpisał: Dariusz Konarzewski   
27.07.2007.
atlas mózgu

Wyśmienita uczta intelektualna dla wszystkich pasjonatów ludzkiego umysłu. Pracownicy naukowi wydziału medycznego Uniwersytetu Harvarda (Keith A. Johnson i J. Alex Becker) opublikowali atlas ludzkiego umysłu. Liczne zdjęcia mózgu wzbogacone zostały krótkimi filmami, na których można zobaczyć to wszystko, czego nie widzimy w lustrze myjąc rano zęby. Może czasem powinniśmy, bo jak wskazują materiały zawarte na stronach uniwersytetu, mózg osób chorych wykazuje powtarzające się anomalie. Przykłady chorób zostały zilustrowane oraz szczegółowo opisane, a zatem nic tylko wziąć do ręki myszkę i kliknąć w nadziei, że nasz lekarz nigdy nie przedstawi nam podobnej animacji.

Link: www.med.harvard.edu


Komentarze (1) | Dodaj jako ulubiony (2485) | Zacytuj ten artykuł na swojej stronie | Odsłon: 18146

 
Dotknąć wirtualną rzeczywistość PDF Drukuj Email
Oceny: / 0
Mózg przyszłości
Wpisał: Dariusz Konarzewski   
19.07.2007.
integracja ekranu z człowiekiem

Zaawansowane projekty graficzne, wirtualne światy, teraflopy „gorących” multimediów, wymagają nowych, bardziej interaktywnych metod prezentacji. Nie ma się co jednak dziwić, skoro często galerie naszej rodziny mają po kilkanaście giga. Świat potrzebuje przełomu a takim może okazać się nowa forma dynamicznego prezentowania danych. Technologia ta wymaga oczywiście dosyć pokaźnych rozmiarów ekranów i z pewnością nie zastąpi całkowicie starej dobrej myszki, czy klawiatury, ale z pewnością może być początkiem kolejnych interesujących modyfikacji.

Bądź pierwszym który skomentuje | Dodaj jako ulubiony (2155) | Zacytuj ten artykuł na swojej stronie | Odsłon: 18372

 
Program do szybkiego czytania PDF Drukuj Email
Oceny: / 20
Gry i zabawy
Wpisał: Dariusz Konarzewski   
19.07.2007.
program do szybkiego czytania

Powstał całkiem ciekawy program do szybkiego czytania tekstów w necie. Ciekawy wygląd i kilka interesujących opcji, kompensują tą niedogodność, że można z niego korzystać tylko w trybie on-line. Program pozwala znacząco przyspieszyć szybkość czytania materiałów a w obecnej wersji jest elementem większej platformy do rozwoju umysłu. Jeśli męczy Cię czytanie w Internecie, warto skrócić ten czas do niezbędnego minimum. 

Link: www.neuronova.pl

Komentarze (1) | Dodaj jako ulubiony (2354) | Zacytuj ten artykuł na swojej stronie | Odsłon: 17608

 
Szybkie pisanie - test PDF Drukuj Email
Oceny: / 118
Gry i zabawy
Wpisał: Dariusz Konarzewski   
17.07.2007.
test prędkości pisania

Pisanie bezwzrokowe jest jedną z bardziej pożądanych umiejętności dla większości użytkowników Internetu. Teraz możesz zrobić sobie krótki test, aby sprawdzić jak dużo masz do nadrobienia w dziedzinie szybkiego pisania. Test jest w języku angielskim, ale na szczęście ichniejszy alfabet wygląda całkiem znajomo ;)

Link: http://www.typingtest.com

Komentarze (6) | Dodaj jako ulubiony (2328) | Zacytuj ten artykuł na swojej stronie | Odsłon: 21491

 
Test na spostrzegawczość PDF Drukuj Email
Oceny: / 154
Gry i zabawy
Wpisał: Dariusz Konarzewski   
14.07.2007.
test na spostrzegawczość

Jeśli lubisz prawdziwe wyzwania w testach na spostrzegawczość... jest taka strona, którą odwiedzają przyszli laureaci Nagrody Nobla. Po tej przygodzie większość testów na spostrzegawczość, które dotychczas przyszło Ci robić, prawdopodobnie poczerwienieje z zazdrości. I jeszcze drobna uwaga dla wszystkich maniaków: testy można robić więcej niż jeden dzień! ;)

Link: http://www.spotthedifference.com/explorer.asp

Komentarze (21) | Dodaj jako ulubiony (2434) | Zacytuj ten artykuł na swojej stronie | Odsłon: 46462

 
Przerażający test PDF Drukuj Email
Oceny: / 15
Gry i zabawy
Wpisał: Dariusz Konarzewski   
14.07.2007.
przerażający test

Powstał test, który bada Twoją odporność na stres. Ponieważ jednak metoda pomiaru jest bardzo, ale to bardzo przerażająca - przed wejściem na stronę radzimy obowiązkowo skonsultować się z kardiologiem, psychologiem, wróżką... zaraz, zaraz, wróżkę można sobie odpuścić. W każdym razie warto mieć pod ręką drugą osobę i coś na uspokojenie. Jeśli jednak czujesz, że masz mocne nerwy i lekceważąc nasze rady odwiedzisz tę stronę, pamiętaj: wchodzisz na własne ryzyko!

Link: http://www.epuls.pl/gry/?/zagraj/scary-maze

Komentarze (10) | Dodaj jako ulubiony (2353) | Zacytuj ten artykuł na swojej stronie | Odsłon: 20758

 
Jakiego koloru jest Twoja pamięć? PDF Drukuj Email
Oceny: / 6
Gry i zabawy
Wpisał: Dariusz Konarzewski   
11.07.2007.


Na tej prostej grze możesz łatwo sprawdzić jak dobra jest Twoja pamięć. Pamiętaj, że na początku będziesz mieć od razu trzy sekwencje kolorów. Po pierwszych potknięciach, zorientujesz się, jak łatwo można poprawić swoje wyniki gdy wprowadzisz regularne treningi. Z pewnością robienie tego zadania raz dziennie nie zagwarantuje Ci fortuny i szczęśliwego życia, ale pamiętaj, że umysł potrzebuje coraz to nowych wyzwań aby się rozwijać. A to jest właśnie jedno z takich wyzwań. Powodzenia!

Komentarze (1) | Dodaj jako ulubiony (2244) | Zacytuj ten artykuł na swojej stronie | Odsłon: 11945

 
Multitaskers PDF Drukuj Email
Oceny: / 2
Gry i zabawy
Wpisał: Dariusz Konarzewski   
06.07.2007.


Nasz umysł koncentruje się przeważnie na jednym elemencie. Największym, najszybszym, najgłośniejszym. Jesteś ciekawy, jakby to było gdyby Twój umysł mógł analizować wiele informacji jednocześnie? Teraz masz okazję przekonać się o tym na naszej stronie. Powodzenia!

Komentarze (1) | Dodaj jako ulubiony (2346) | Zacytuj ten artykuł na swojej stronie | Odsłon: 15479

Czytaj całość…
 
O "krok" przed innymi PDF Drukuj Email
Oceny: / 0
Budowa mózgu
Wpisał: Dariusz Konarzewski   
04.07.2007.
Sztuczna ręka

Jak być zawsze o krok przed naszym wrogiem? To łatwe jeśli wiemy, gdzie nasz wróg chce się poruszyć! A naukowcy odnaleźli miejsce w naszym mózgu, do którego spływają te informacje. Oczywiście, nie oznacza to jeszcze, że podczas kłótni z partnerką będziemy w stanie unikać lecącej w naszą stronę porcelany. Aktualnie naukowcy są w stanie przewidywać proste ruchy ręką, co może wydatnie poprawić kontrolowanie protez i bardziej efektywne projektowanie trajektorii ruchu, gdy za pomocą sztucznej ręki będziemy chcieli np. posiekać marchewkę.

źródło: www.smh.com.au, www.livescience.com

Bądź pierwszym który skomentuje | Dodaj jako ulubiony (2498) | Zacytuj ten artykuł na swojej stronie | Odsłon: 11233

 
Zobaczyć myśl PDF Drukuj Email
Oceny: / 0
Budowa mózgu
Wpisał: Dariusz Konarzewski   
04.07.2007.
mózg01mózg02
starymózg01starymózg02

Najbardziej fascynujący znany nam obiekt we wszechświecie z bliska. Dzięki animacjom komputerowym, możemy z własnego, wygodnego fotela delektować się urokami podróży w głąb mózgu. Na zdjęciach tylko przedsmak tego co czeka was na stronie www.pbs.org/wnet/brain.
Bądź pierwszym który skomentuje | Dodaj jako ulubiony (2542) | Zacytuj ten artykuł na swojej stronie | Odsłon: 16126

 
Pozorny ruch obrotowy PDF Drukuj Email
Oceny: / 0
Mózg w opałach
Wpisał: Dariusz Konarzewski   
28.06.2007.


Jedno z bardziej „zakręconych” złudzeń. Gdyby tak jeszcze przy pomocy wzroku można było otwierać słoiki.... ehhh.

Komentarze (1) | Dodaj jako ulubiony (2370) | Zacytuj ten artykuł na swojej stronie | Odsłon: 18244

Czytaj całość…
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 nast. » koniec »»

Pozycje :: 106 - 126 z 131