Start

Menu główne

Start
 

Logowanie

Ropa naftowa XXII wieku
Czy wiesz, że ropa była kiedyś jedynie produktem ubocznym procesu produkcji nafty? Zastanów się, na który z dzisiaj powszechnych zasobów, może być w przyszłości ogromny popyt.
 

Wieści RSS

Ostatnie komentarze

Stereogramy
NIE MOGE
:sigh Jak to cholerstwo zrobic... nie umiem :( :( :(
04/01/14 19:32 Więcej...
przez SUPELEK

Ciekawa gra logiczna
.
fajne- wyglądałem tak :x
25/12/13 17:29 Więcej...
przez f5104

Ciekawa gra logiczna
.
polecam, mi pomaga w nauce :) !
01/09/13 00:12 Więcej...
przez Zuza

The Dancer Brain Test
ciągle kręciła się w prawo i w prawo... Żadna wyobraźnia nie...
26/06/13 18:45 Więcej...
przez prawopółkulowa

Wspomnienie sesji egzaminacyjn...
Banalne
7 sekund i jeszcze zdążyłem zaśpiewać Hymn Narodowy. Byłoby ...
27/04/13 10:34 Więcej...
przez Banalne

eXiT-Poll

Czy prowadzisz własny kalendarz?
Czego nie wiedział Słoń Trąbalski PDF Drukuj Email
Oceny: / 0
Moim zdaniem
Wpisał: Dariusz Konarzewski   
07.08.2008.
Czasami trudno jest nam od razu przełożyć wiedzę na praktyczne zachowanie. Jeśli pod wpływem nowo pozyskanej informacji nie zmieniasz trwale swoich przyzwyczajeń, musisz znaleźć taką technikę która Ci to umożliwi. Załóżmy, że chcesz pamiętać o tym aby codziennie robić chociaż jeden dobry uczynek. Jest to szczytny cel i z pewnością godny praktykowania. a zatem: jakim cudem miałoby Ci się to udać, jeśli chociaż przez chwilę przyszło Ci do głowy, ze warto byłoby to wprowadzić? Hmmm.. jeśli pierwszy dobry uczynek zrobisz dosyć szybko, przypuszczam że będzie Ci o wiele łatwiej zrobić kolejny. Jeśli nie, zaczniesz zwlekać, z pewnością do Twojej głowy będzie przychodzić mnóstwo nowych pomysłów, które sprawią, że zapomnisz o dobrych uczynkach. Jeśli chcesz regularnie wracać myślami do swojego nowego zadania potrzebujesz wsparcia. Weź mało rzucający się element, który może stać się elementem Twojej codziennej garderoby i stwórz z nim bardzo mocne mentalne powiązanie, tak aby patrząc na niego widzieć wyraźnie oczami np. staruszkę którą przeprowadzasz przez przejście dla pieszych. Wyobraź sobie ruch komunikacyjny, codzienny uliczny hałas i przy odrobinie szczęścia poczujesz jak w pewnym momencie Twoje całe ciało ogarnia przyjemny dreszcz... ok, ok, wiem, że z nieco młodszą kobietą byłoby dużo łatwiej, ale wtedy to już nie byłoby dobry uczynek ;) Kiedy wyobrazisz sobie wyraźnie całą tą scenę, przypnij, bądź załóż przedmiot z którym połączyłeś to wyobrażenie i pozwól mu przypominać Ci o tym co powinno być zrobione. Jeśli zainstalujesz go w dobrym miejscu na około tydzień, będziesz przynajmniej kilka razy dziennie przypominać sobie o nowym zadaniu. Proste? I działa!


Bądź pierwszym który skomentuje | Dodaj jako ulubiony (1983) | Zacytuj ten artykuł na swojej stronie | Odsłon: 10011

 
DSI, czyli kolorowe zdjęcia mózgu PDF Drukuj Email
Oceny: / 1
Budowa mózgu
Wpisał: Dariusz Konarzewski   
06.08.2008.
Większość zdjęć mózgu z jakimi dotychczas przyszło Ci się spotkać jest zapewne w nudnych odcieniach szarości. Jak mówi profesor Van Wedeen z uniwersytetu Harwarda, dzięki tym zdjęciom widzimy zaledwie cień ludzkiego mózgu. Na szczęście dzięki rozwojowi techniki dowiadujemy się coraz więcej na temat jego prawdziwej struktury, oraz występującej w nim skomplikowanej sieci połączeń komórek nerwowych. Teraz dzięki rozwojowi techniki nazwanej DSI (ang. diffusion spectrum imaging), wkrótce, mają one szansę odejść w zapomnienie. Technika ta bazując na rezonansie magnetycznym, dzięki wykorzystaniu zaawansowanych algorytmów, jest w stanie analizować ruchy cząsteczek wody zbierających się przy zakończeniach nerwowych.

Technologia ta prawdopodobnie już w najbliższej przyszłości pomoże nam lepiej zrozumieć nasze umiejętności widzenia, mowy i pamięci. Jest to także szansa na zrozumienie i pomoc pacjentom z aktualnie trudnymi do uleczenia chorobami. W linku poniżej ciekawe zdjęcia i jeszcze ciekawszy film.

Linki: http://www.technologyreview.com
Bądź pierwszym który skomentuje | Dodaj jako ulubiony (2308) | Zacytuj ten artykuł na swojej stronie | Odsłon: 12706

 
Mózg w liczbach PDF Drukuj Email
Oceny: / 1
Budowa mózgu
Wpisał: Dariusz Konarzewski   
07.07.2008.

Mózg w liczbach

Wszystkie liczby jakie powinieneś znać interesując się mózgiem oraz wiele takich, którymi możesz zabłysnąć na nudnym bankiecie ;)

Link: http://faculty.washington.edu

Komentarze (1) | Dodaj jako ulubiony (2397) | Zacytuj ten artykuł na swojej stronie | Odsłon: 11904

 
Smutny nie zawsze znaczy zły! PDF Drukuj Email
Oceny: / 101
Moim zdaniem
Wpisał: Magdalena Dudek   
06.07.2008.

Uśmiechnij się! 

„Uśmiechnij się” – słyszałeś to kiedyś? Ponury? Twarz aż kipi złością. Problemy ? – kto ich nie ma... .

Uczeni (Uniwersytet w Portsmouth) prowadzili badania na temat naszych twarzy. Badali je dogłębnie, do poziomu mięśni.

Komentarze (1) | Dodaj jako ulubiony (1930) | Zacytuj ten artykuł na swojej stronie | Odsłon: 132694

Czytaj całość…
 
Ze swych słabości uczynić atut... PDF Drukuj Email
Oceny: / 0
Moim zdaniem
Wpisał: Magdalena Dudek   
25.06.2008.

Ze słabości uczynić atut 

Są ludzie określani jako  szczęściarze, są też pechowcy i osoby zdeterminowane. Tacy co w to wierzą i tacy co nie. Są rzeczy możliwe z założenia i te do których droga jest kręta. Wiele zależy od tego co sobie zaplanujemy, jakie przyjmiemy podstawy do działania. Jeśli „coś” dotyczy naszych słabości – zazwyczaj odsuwamy to na bok, na wieczne potem. Nie jest tak? Przypomnij sobie siebie...

Bądź pierwszym który skomentuje | Dodaj jako ulubiony (1901) | Zacytuj ten artykuł na swojej stronie | Odsłon: 10304

Czytaj całość…
 
World Wide Telescope PDF Drukuj Email
Oceny: / 0
Gry i zabawy
Wpisał: Dariusz Konarzewski   
13.06.2008.

WorldWide Telescope

Ciekawy projekt edukacyjny, pozwalający nam dotrzeć wszędzie tam, gdzie wycelowane są nasze teleskopy. Liczymy, że aktualna wersja będzie szybko ewoluować.

Link: http://www.worldwidetelescope.org

Bądź pierwszym który skomentuje | Dodaj jako ulubiony (2242) | Zacytuj ten artykuł na swojej stronie | Odsłon: 11856

 
Jak działają dwie półkule mózgowe? PDF Drukuj Email
Oceny: / 0
Budowa mózgu
Wpisał: Dariusz Konarzewski   
06.06.2008.

Jill Bolte o działaniu ludzkiego mózgu

Pozwól aby Jill Bolte Taylor opowiedziała Ci o swoich doświadczeniach z badaniem ludzkiego mózgu oraz własnych przeżyciach związanych z jego zaburzeniami. W bardzo dynamicznej, treściwej prezentacji dowiesz się za co odpowiada każda z naszych półkul mózgowych, jak cennym jest dla nas narzędziem oraz co może się wydarzyć, gdy jedna z nich przestanie funkcjonować prawidłowo.

Link: http://www.ted.com

Bądź pierwszym który skomentuje | Dodaj jako ulubiony (2426) | Zacytuj ten artykuł na swojej stronie | Odsłon: 12627

 
Philippe Starck i historia mutantów PDF Drukuj Email
Oceny: / 0
Mózg przyszłości
Wpisał: Dariusz Konarzewski   
02.06.2008.
Philippe Starck i teoria ewolucji

Kiedy nie masz ciekawej pracy i ktoś prosi Cię abyś o niej opowiedział, najlepiej skoncentruj się na opowiedzeniu czegoś zupełnie innego. Tym tropem właśnie poszedł Philippe Starck, który w bardzo interesującej formie zaprezentował teorię ewolucji. Jeśli chcesz zobaczyć, jak zabawnie można zaprezentować teorię, którą już wszyscy doskonale znają, koniecznie obejrzyj jego występ. A jeśli będziesz słuchać uważnie, zorientujesz się jak po mistrzowsku połączył to z wnioskami z własnej wcale nie takiej nudnej pracy. Ten materiał niespodziewanie wywarł dziś na mnie największe wrażenie.

Link: www.ted.com

Bądź pierwszym który skomentuje | Dodaj jako ulubiony (2139) | Zacytuj ten artykuł na swojej stronie | Odsłon: 17494

 
Jak pokonać swój strach? PDF Drukuj Email
Oceny: / 3
Moim zdaniem
Wpisał: Damian Sadza   
28.05.2008.

Jak pokonać swój strach?

Chyba nigdy nie miałem prawdziwego lęku wysokości, takiego, że gdy spoglądasz w dół z jakiejś wysokości dostajesz mdłości i mdlejesz. U mnie przejawiało się to dość mocnym dyskomfortem psychicznym. Objawiało się to uczuciem, które powoduje, że twoje nogi odmawiają posłuszeństwa. W pewnej chwili stając, czy to na balkonie domu, czy na klifie uświadamiasz sobie, że straciłeś władzę nad częścią swojego ciała. Strach, lęk, które towarzyszą temu stanowi połączone są niepokojącym uczuciem braku kontroli nad własnym organizmem i potężną bezsilnością. Któregoś dnia postanowiłem to zmienić i przełamać tę bezsilność. Nie pamiętam kiedy dokładnie podjąłem tę decyzje, ale łączyłbym ją z wydarzeniem, które miało miejsce gdy skończyłem liceum – jakieś cztery lata temu.


Bądź pierwszym który skomentuje | Dodaj jako ulubiony (1963) | Zacytuj ten artykuł na swojej stronie | Odsłon: 10285

Czytaj całość…
 
Jak wybrać studia? PDF Drukuj Email
Oceny: / 0
Moim zdaniem
Wpisał: Dariusz Konarzewski   
27.05.2008.

Warto zastanowić się dłużej nad wyborem studiów

Tysiące ludzi w całym kraju podejmuje decyzje o kontynuowaniu nauki na studiach. Swoje decyzje opierają na rozmowach ze znajomymi ze szkoły średniej, rodzicami, bądź aktualnie panującej modzie. Po ukończeniu studiów część z nich dostanie pierwszą pracę i ze zdziwieniem zauważy, iż praktyka ma bardzo mało wspólnego z tym, czego uczyli się na studiach. Część dowie się, iż nie może pracować w wyuczonym zawodzie, gdyż nie ma dla nich pracy, bądź ta która jest zdecydowanie nie odpowiada ich wymaganiom finansowym. Nieliczni szczęśliwcy będą pracować w zawodach sprawiających im faktyczną przyjemność, reszta z zaciśniętymi zębami, później rezygnacją „przewegetuje” w nudnej pracy, której poświęcą większość swojego życia, kosztem znajomych, wypoczynku i rodziny. Wybór kierunku studiów a w następstwie odpowiedniej szkoły to poważna decyzja. A podejmując istotne decyzje warto opierać się na konkretnych informacjach. Twoi znajomi mogą mieć super informacje, ale w większości przypadków ich pewność siebie wynika z podjętej już decyzji a nie rzetelnych informacji. Unikaj ich błędów. Podejmij racjonalne działanie.


Bądź pierwszym który skomentuje | Dodaj jako ulubiony (1978) | Zacytuj ten artykuł na swojej stronie | Odsłon: 10148

Czytaj całość…
 
Zrób swoje, poczujesz się lepiej. PDF Drukuj Email
Oceny: / 1
Moim zdaniem
Wpisał: Magdalena Dudek   
10.05.2008.
 Zrób swoje, poczujesz się lepiej

Człowiek, żyjąc w małych grupach społecznych, przyzwyczaił się do bycia ocenianym i do faktu przynależności(przez akceptację) do danej grupy.

Samoocena jest powiązana z tym jakie są nasze relacje w społeczeństwie. Na samooceną mają bardzo duży wpływ poszczególne wydarzenia.

Bądź pierwszym który skomentuje | Dodaj jako ulubiony (1909) | Zacytuj ten artykuł na swojej stronie | Odsłon: 10133

Czytaj całość…
 
Legendy o słońcu. PDF Drukuj Email
Oceny: / 2
Moim zdaniem
Wpisał: Magdalena Dudek   
07.05.2008.

Zaćmienie słońca 

   W wielu krajach zaćmienie słońca było zjawiskiem bardzo intrygującym... wręcz niewyjaśnionym. Tłumaczono je na wiele sposobów....

Bądź pierwszym który skomentuje | Dodaj jako ulubiony (1858) | Zacytuj ten artykuł na swojej stronie | Odsłon: 9277

Czytaj całość…
 
Podróż w nieznane PDF Drukuj Email
Oceny: / 1
Mózg przyszłości
Wpisał: Dariusz Konarzewski   
06.05.2008.


Sezon wakacyjny tuż, tuż a zatem przed zaplanowaniem wakacji polecam rozejrzeć się za jakimś atrakcyjnym miejscem. Oczywiście warto uprzedzić, że z prezentowanych na filmie destynacji, większości nie można zobaczyć w ofercie typowego biura podróży, przynajmniej nie przez następne 1000 lat ;)

Komentarze (3) | Dodaj jako ulubiony (2063) | Zacytuj ten artykuł na swojej stronie | Odsłon: 17579

 
Używasz tylko 5 do 10 % swojego mózgu PDF Drukuj Email
Oceny: / 13
Moim zdaniem
Wpisał: Dariusz Konarzewski   
05.05.2008.

Używasz tylko 5 do 10 % swojego mózgu

Czy kiedykolwiek obiło Ci się o uszy, że używasz tylko od 5 do 10 % swojego mózgu? Te liczby są przerażające – porównując to z pracą w biurze, można by śmiało powiedzieć, że w takiej firmie 9 na 10 pomysłów ląduje w koszu zanim w ogóle ktoś zdąży je wymyślić. Przerażające. Kiedy usłyszałem o tym po raz pierwszy pomyślałem: „Niemożliwe!”. Druga myśl, była już o wiele przyjemniejsza: „Pora odkryć pozostałe 90%”. Gdzie jednak można je znaleźć, jak tam trafić? Przekonaj się jak proste jest rozwiązanie tej zagadki.

Komentarze (4) | Dodaj jako ulubiony (1900) | Zacytuj ten artykuł na swojej stronie | Odsłon: 11704

Czytaj całość…
 
Minutę przed budzikiem? PDF Drukuj Email
Oceny: / 1
Moim zdaniem
Wpisał: Magdalena Dudek   
01.05.2008.

Minutę przed budzikiem? 

     Sposoby budzenia bywają różne: DJ w radiu, ulubiona piosenka, nadający na wysokich falach alarm , zapach kawy... . Naukowcy ponownie zagłębili się w tajemnice snu- może raczej budzenia i doszli do wniosku, że zapach ani kawy ani żadnego innego specyfiku nie jest zdolny nas obudzić. A to co nas budzi jest w nas samych.( niestety) .Otwierasz oczy przeciągasz się i .. właśnie zaczyna dzwonić budzik? Skąd takie wyczucie czasu, skoro w ciągu dnia, dysponując zegarkami potrafimy się spóźniać?

Bądź pierwszym który skomentuje | Dodaj jako ulubiony (1835) | Zacytuj ten artykuł na swojej stronie | Odsłon: 10019

Czytaj całość…
 
Znajdź dziecko PDF Drukuj Email
Oceny: / 4
Mózg w opałach
Wpisał: Dariusz Konarzewski   
29.04.2008.
Gdzie jest dziecko?

Polecenie chyba wystarczająco intuicyjne. Kandydaci na przyszłych rodziców mogą przetestować
instynkt macierzyński, mózgi mogą przetrenować spostrzegawczość a z racji obecności wody wszyscy, którzy zejdą w tym teście poniżej 3 sekund są predestynowani do zostania ratownikami w następnej części słonecznego patrolu.

Ok, nie dorabiajmy teorii - test jest ok :)

Link: http://www.humor4u.info

Komentarze (4) | Dodaj jako ulubiony (2215) | Zacytuj ten artykuł na swojej stronie | Odsłon: 12701

 
Czego możemy nauczyć się od tancerzy? PDF Drukuj Email
Oceny: / 1
Moim zdaniem
Wpisał: Dariusz Konarzewski   
28.04.2008.

Czego możemy nauczyć się od tancerzy?

Taniec, jako sztuka ekspresji ciała, ma do zaoferowania wyjątkowo ciekawy system oddziaływania na uczucia odbiorców. Tancerz, dziś często wykonawca misternie przygotowywanych układów choreograficznych, poprzez komunikację niewerbalną nawiązuje natychmiastowy kontakt z odbiorcą. Całe jego ciało przykuwa uwagę, epatuje emocjami, zarażając nas zaprogramowanymi wcześniej stanami umysłu. Raz zdobyta uwaga, podsycana jest kolejnymi pokładami artystycznego kunsztu. A to wszystko, bez jednego słowa.

Bądź pierwszym który skomentuje | Dodaj jako ulubiony (1943) | Zacytuj ten artykuł na swojej stronie | Odsłon: 9702

Czytaj całość…
 
Twórcza nuda PDF Drukuj Email
Oceny: / 0
Moim zdaniem
Wpisał: Magdalena Dudek   
26.04.2008.

 Twórcza nuda

Czas lata, to czas błogiego lenistwa i nudy? Gdy słyszę, że ktoś najchętniej spędziłby wakacje nie robiąc nic przez całe dwa miesiące, ogarnia mnie uczucie... hmm dużego zdziwienia.

Bądź pierwszym który skomentuje | Dodaj jako ulubiony (1862) | Zacytuj ten artykuł na swojej stronie | Odsłon: 10017

Czytaj całość…
 
Nie krepuj się - Zapytaj ! PDF Drukuj Email
Oceny: / 0
Moim zdaniem
Wpisał: Magdalena Dudek   
22.04.2008.

        Pytania towarzyszą nam każdego dnia: W co się dziś ubiorę? Czy w lodówce znajdzie się coś na śniadanie? Czy jak pośpię 5 minut dłużej to zdążę na autobus? Dlaczego Ci ludzie nie potrafią tego zrobić? ...

Bądź pierwszym który skomentuje | Dodaj jako ulubiony (1832) | Zacytuj ten artykuł na swojej stronie | Odsłon: 9756

Czytaj całość…
 
Iluzja roku PDF Drukuj Email
Oceny: / 0
Mózg w opałach
Wpisał: Dariusz Konarzewski   
17.04.2008.
Illusion of the Year

I doczekaliśmy się! W maju na Florydzie odbędzie się już 4 konkurs na iluzję roku. Jeśli masz odrobinę zacięcia artystycznego, ciekawe pomysły i możesz pozwolić sobie na nieprzespanie jednej z kwietniowych nocy - powinieneś już teraz zacząć poważnie rozważać przystąpienie do konkursu.

Szczególnie, że jak wskazują doświadczenia, dotychczasowy poziom konkursu nie był za specjalnie powalający. Więcej szczegółów w linku poniżej. Na stronie znajdziesz także prace dotychczasowych finalistów.

Link: http://illusioncontest.neuralcorrelate.com

Bądź pierwszym który skomentuje | Dodaj jako ulubiony (2217) | Zacytuj ten artykuł na swojej stronie | Odsłon: 12632

 
Zobacz też…
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 nast. » koniec »»

Pozycje :: 43 - 63 z 131